#

Otwarcie Segmentu B

25 października, 2014
Otwarcie Segmentu B

BIUROWIEC PPTP PIERWSZĄ W POZNANIU INWESTYCJĄ PUBLICZNĄ POWSTAŁĄ W RAMACH INICJATYWY JESSICA.

Segment B Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego to pierwszy w Poznaniu zakończony projekt, zrealizowany w ramach inicjatywy JESSICA. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 22,6 mln zł, z czego 18,5 mln zł to preferencyjna pożyczka pochodząca z tego unijnego funduszu. Teraz inwestycja została uroczyście oddana do użytku.

23 października 2014r., oficjalnie otwarto drugi z trzech zaplanowanych budynków Poznańskiego Parku Technologiczno – Przemysłowego. W uroczystości wzięli udział m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Kayser, przedstawiciele Rady Miasta i Urzędu Marszałkowskiego.

Budynek powstał w bardzo szybkim tempie. Od podpisana umowy do oficjalnego otwarcia minęło zaledwie 15 miesięcy. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 22,6 mln. zł, przy czym pożyczka pokryła 75 proc. tej kwoty, tj. 18,5 mln zł.- Istotą funduszu zwrotnego JESSICA jest wspieranie możliwości rozwojowych miast i poprawa jakości życia ich mieszkańców poprzez rewitalizację. Dokładnie takim przedsięwzięciem jest Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy, inwestycja, której jednym z celów jest uporządkowanie przestrzeni miasta – mówi Marcin Michalski, dyrektor Departamentu Zarządzania Sprzedażą Banku Gospodarstwa Krajowego

– Pierwszy etap budowy PPTP polegał na rewitalizacji istniejących budynków, a kolejnym było oddanie do użytku nowoczesnego biurowca z przestrzenią inkubatorową – mówi Grzegorz Michalski, prezes zarządu Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji, inwestora i realizatora projektu. – Dziś oficjalnie oddajemy drugi z trzech planowanych budynków, o powierzchni blisko 5600 m2. Trwają również prace budowlane przy ul. Za Bramką, gdzie powstaje biurowiec o powierzchni 4344 m kw. będący częścią PPTP – dodaje prezes Michalski.

Pierwszym najemcą budynku będzie Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta. – PPTP to nowoczesny obiekt stworzony z myślą o przedsiębiorcach i ich potrzebach, działa tu inkubator przedsiębiorczości wspierający młodych przedsiębiorców. W budynku będzie się także znajdował funkcjonujący przy Wydziale Ośrodek Szkoleniowo-Doradczy, którego działania adresowane są do przedsiębiorców i osób planujących rozpoczęcie własnego biznesu. Liczymy na efekt synergii i jeszcze lepszą współpracą pomiędzy naszym wydziałem a Parkiem. Zaplecze parkingowe pozwoli naszym klientom na swobodne pozostawienie auta. Atutem jest też architektura budynku pozwalająca na stworzenie nowoczesnej sali obsługi interesanta. – mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM.

Segment „B” wyposażono w rozbudowaną infrastrukturę teleinformatyczną oraz w systemy bezpieczeństwa i monitoringu. Budynek ma 7-kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 5564 m2, z parkingiem podziemnym na 25 samochodów i miejscami dla rowerów. Na każdym z czterech pięter najmujący mają do dyspozycji 865 m2 powierzchni biurowej. Dodatkowo na parterze oddano do użytku 750 m2, a na piętrze piątym – 589 m2. Architektura budynku umożliwia dowolną aranżację powierzchni. Na ostatniej kondygnacji, w jej zachodniej części, znajduje się taras rekreacyjny dostępny dla wszystkich użytkowników.

Wg. pierwotnej koncepcji, na działce przy ul. 28 czerwca 1956 r. miały powstać trzy powiązane ze sobą strefy: biurowa, inkubacyjna i przemysłowo-produkcyjna. Dwie z tych funkcji już działają: biurowa i inkubacyjna. W grudniu przyszłego roku zostanie oddany budynek przy ul. Za Bramką, a w kolejnych latach powstanie jeszcze segment „C” o powierzchni ponad 5000 m2.

Łączna wartość całego projektu, który zostanie ukończony w 2015 roku, to blisko 97 mln zł, z czego blisko 65,5 mln zł. to środki pochodzące z unijnych źródeł finansowania projektów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i inicjatywy JESSICA.

Informacja Prasowa

Otwarcie WTK

Otwarcie Segmentu B
Skip to content