#

DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POZNAŃ (DPP) 26-28.04.2017 r.

21 kwietnia, 2017
DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POZNAŃ (DPP) 26-28.04.2017 r.

Dni Przedsiębiorczości Poznań to cykliczne wydarzenie, łączące pod jednym logo, w tym samym czasie i miejscu różne imprezy o ugruntowanej pozycji i prestiżu. Tocoroczne święto biznesu, zarówno tego mikro, jak i dużego – organizowane od 7 lat w Poznaniu, już na stałe wpisało się w kalendarz ważnych wydarzeń miasta, a także stało się synonimem imprezy, podczas której w jednym miejscu i czasie gromadzi to, co dla przyszłego i obecnego przedsiębiorcy jest ważne.

Dni Przedsiębiorczości są wspólną inicjatywą Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, instytucje otoczenia biznesu oraz uczelnie poznańskie.

Dni Przedsiębiorczości Poznań to trzy dni, kiedy słowo „biznes” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Podczas imprezy każdy uczestnik może znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej, a także znaleźć źródła finansowania i partnerów dla swojego biznesu. Uczestnicy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę o nowe rozwiązania technologiczne oraz nawiązać ciekawe kontakty biznesowe podczas wielu spotkań, warsztatów i szkoleń, jak również uzyskać porady wielu specjalistów i ekspertów, którzy oferują swoje wsparcie w Strefie Doradczej.

Wydarzenie to jest adresowane w szczególności do:

· osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej,

· przedsiębiorców z różnym stażem działalności i z różnych branż,

· inwestorów poszukujących nowych obszarów współpracy,

… oraz wszystkich tych, którzy przedsiębiorczością się interesują!

 

DPP 2017

Data wydarzenia: 26-28 kwietnia 2017 r.

Miejsce wydarzenia:Międzynarodowe Targi Poznańskie, Strefa Plus Jeden Poznań

Wstęp:Bezpłatny

VII EDYCJA DPP POŁĄCZY W SOBIE 3 WYDARZENIA:

26 kwietnia 2017 r.

Gala Finałowa Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości (MTP – Pawilon 10)

W godzinach wieczornych odbędzie Uroczysta Gala Finałowa Konkursu, podczas której zostaną rozdane nagrody i wyróżnienia dla Laureatów XIV edycji Konkursu.

Konkursadresowany jest do średnich, małych lub mikro przedsiębiorców oraz startup-ów działających na terenie Poznania lub Powiatu Poznańskiego, którzy notują sukcesy na rynku, posiadają ciekawą ofertę, wykorzystują innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań, a prowadzona przez nich działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Laureaci otrzymają oficjalne tytuły „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”, którymi będą mogli się posługiwać przez okres 3 lat od momentu ich uzyskania.

Oprócz tytułu i wyróżnienia można również uzyskać prestiżowe nagrody ufundowane przez licznych sponsorów.

Więcej Informacji: www.poznan.pl/lidermsp

 

27 kwietnia 2017 r.

Poznań Biznes Partner (MTP – Pawilon 11 Iglica)

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest hasło „Przepis na sukces+”, którego udoskonalona formuła dostarczy dużej dawki wiedzy i kompetencji.

Jest to wydarzenie kierowane do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami, zarządzania finansami czy e-biznesu, marketingu i storytellingu. Atrakcyjnym elementem będą również tematy dotyczące możliwości rozwoju kompetencji własnych i zespołu, przywództwa, a także technik negocjacyjnych i wywierania wpływu społecznego w biznesie. Dopełnieniem całości będą też zagadnienia w zakresie technik kreatywnych w biznesie w oparciu o metodę design-thinking.

Podczas imprezy każdy uczestnik znajdzie inspirację i pomysł na własną firmę lub jej rozwój, a także będzie miał możliwość pozyskać partnerów dla swojego biznesu.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z rozmaitych form spotkań – m.in. wykładów, warsztatów, szkoleń i spotkań networkingowych, a także uzyskać wsparcie informacyjno-doradcze wielu ekspertów i firm oraz najważniejszych organizacji otoczenia biznesu oferujących swoje usługi wsparcia, którzy zostaną zaproszeni do Strefy Doradczej.

Więcej Informacji: www.poznan.pl/dniprzedsiebiorczosci

 

28 kwietnia 2017 r.

Startup Poznań (Plus Jeden Poznań, ul. Za Bramką 1)

Jest to konferencja skierowana do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe. To wydarzenie dla firm technologicznych oraz tych wszystkich, którzy szanse swojego rozwoju upatrują w wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych metod zarządzania, marketingu i projektowania usług. W trakcie imprezy odbędą się ciekawe warsztaty i prelekcje. Będzie to także okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymienienia się doświadczeniami.

W ramach wydarzenia zaplanowano wystąpienia oraz praktyczne warsztaty, które przeprowadzone zostaną przez przedstawicieli uznanych firm. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak najlepiej zaprezentować się przed inwestorem oraz jak prawnie ochronić swój biznes przed konkurencją, zaplanować swój biznes, jak efektywnie sprzedawać, budować zespół i nim zarządzać oraz jak tworzyć strony internetowe.

Zaplanowano debatę z udziałem przedstawicieli uznanych poznańskich startupów, którzy podzielą się z uczestnikami własnymi doświadczeniami w realizowaniu pomysłów biznesowych. Głos otrzymają także poznańskie biura coworkingowe – uczestnicy poznają zalety pracy w tych przestrzeniach. Zaproszeni goście z Londynu i Berlina powiedzą natomiast w jaki sposób można rozpocząć swoją działalność biznesową właśnie w tych miastach.

W ramach konferencji funkcjonować będzie także Strefa Doradcza, gdzie odwiedzający będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie doradcze z zakresu prawa czy planowania biznesu.

Więcej Informacji: startup.poznan.pl

DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POZNAŃ (DPP) 26-28.04.2017 r.
Skip to content